Seznam Webmaster je již veřejně dostupný

Po avízu (na podzimním SEOlogeru s Dušanem ze Seznamu – autor také známého webu jakpsatweb.cz) Seznam opravdu spouští Seznam Webmaster. Termín, pokud je mi známo, byl na jaře a opravdu jsme se tak i dočkali, sic jen s minimem informací – v nástroji je vidět počet odeslaných a indexovaných stránek a případné chyby.

Výhodou oproti Google Search Console má Seznam v tom, že nezačíná sbírat dat až po ověření, ale hned jak přidáte web  – tak vidíte data (pokud web není zrovna nově spuštěn). Nicméně podobně jako u Google Search Console se data propisují se zhruba 3 denním zpožděním. Takže pondělní data uvidíte reálně až ve čtvrtek.

Více dat a i informací slibuje Seznam v API tohoto nástroje. Nicméně já jsem tam více informací nenašel. Dá se očekávat, že API později využijí především české nástroje jako SEMOR, Collabim nebo Marketing Miner.

Seznam Webmaster je spouštěn v beta verzi a doufejme, že časem přibude více a více vychytávek, obdobných jako u Google.

Další vychytávky

Seznam také drží slovo i v jiném – jeho další cílem bylo zlepšení komunikace ohledně vyhledávání. Zřejmě nebude stále moci spoustu věcí nám říci, ale v nástroje vpravo (viz. screen) je také možnost kontaktovat helpdesk – „přímé spojení“.

V odkazech je také, pro někoho možná také méně známý „kontrolní formulář“  – https://search.seznam.cz/kontrolni-formular, který Vám řekne, jak stránku vidí SeznamBot aneb taková základní diagnostika proč asi nejsem indexovaný

Ukázka

Seznam Webmaster

Seznam Webmaster

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *